giluminiai spuogai ant skruostų

Giluminiai spuogai. Dėl ko jie atsiranda ir kaip juos gydyti?

Žmones, susiduriančius su varginančia giluminių spuogų problema, nuolat lydi klausimas – kodėl jie atsiranda? Ką daryti, norint šią problemą pašalinti? Giluminiai spuogai gali atsirasti dėl įvairių priežasčių: nesubalansuotos mitybos, netinkamos kosmetikos naudojimo, nepakankamos higienos, hormonų disbalanso, streso ar netgi genetikos. Svarbu išsiaiškinti tikslią giluminių spuogų atsiradimo priežastį, kad būtų galima pritaikyti tinkamiausią gydymą.

Vienas iš efektyviausių giluminių spuogų gydymo metodų yra Hydrafacial MD® procedūra→

Kodėl atsiranda giluminiai spuogai?

Giluminiai spuogai gali atsirasti įvairiose kūno vietose: ant veido dažniausiai atsiranda skruostų, kaktos, smakro srityse, taip pat gali atsirasti ant kaklo, nugaros bei krūtinės. Priežastys, dėl kurių dažniausiai atsiranda giluminiai spuogai, yra šios:

  1. Perteklinė riebalų gamyba. Giluminiai spuogai dažnai susidaro dėl padidėjusios riebalų gamybos liaukose (sebumo). Perteklinis sebumas užkemša poras, susidaro palanki terpė, kurioje plinta bakterijos ir gali atsirasti uždegimas, kuris skatina giluminių spuogų atsiradimą.
  2. Hormonų disbalansas. Giluminiai spuogai ir hormonų disbalansas yra glaudžiai susiję. Hormonų disbalansas organizme gali būti vienas iš pagrindinių veiksnių, lemiančių giluminių spuogų atsiradimą.
  3. Nesubalansuota mityba. Nesubalansuota mityba gali turėti įtakos giluminių spuogų atsiradimui ir jų progresavimui. Kai kurie maisto produktai gali prisidėti prie spuogų susidarymo ir uždegiminių procesų odos giluminiuose sluoksniuose.
  4. Netinkamos kosmetikos naudojimas. Kai kurios kosmetikos sudedamosios dalys ir netinkama odos priežiūros rutina gali sukelti užsikimšusias poras, uždegimą ir padidintą riebalų gamybą, prisidedant prie giluminių spuogų formavimosi.
  5. Prasta higiena. Neteisingas ar nepakankamas odos valymas gali sukelti užsikimšusias poras, bakterijų plitimą ir uždegimą, dėl šių priežasčių dažniausiai atsiranda giluminiai spuogai.
  6. Stresas. Ilgalaikis arba intensyvus stresas gali turėti įtakos organizmo fiziologinei būklei, įskaitant odą, ir prisidėti prie giluminių spuogų atsiradimo.
  7. Nusilpęs imunitetas. Imuniteto funkcija yra ginti organizmą nuo kenksmingų medžiagų, bakterijų, virusų ir uždegimų. Kai imuninė sistema yra nusilpusi, ji gali būti mažiau efektyvi kovojant su bakteriniais uždegimais odos giluminiuose sluoksniuose, dėl kurių atsiranda giluminiai spuogai.
  8. Genetika. Giluminiai spuogai gali būti paveldimi. Jei jūsų artimieji turėjo ar turi šių problemų, didėja tikimybė, kad ir jums gali atsirasti giluminiai spuogai.
giluminiai spuogai
Giluminiai spuogai

Atkreipkite dėmesį į savo mitybą

Maisto produktai kuriuos valgome gali turėti tiesioginį ar netiesioginį poveikį odai. Štai kelios su mityba susijusios priežastys, galinčios daryti įtaką giluminių spuogų atsiradimui:

  1. Aukšto glikemijos indekso maistas. Valgant daug maisto su aukštu glikemijos indeksu, kuris greitai pakelia cukraus lygį kraujyje, gali padidėti insulino gamyba organizme. Tai gali skatinti padidėjusią riebalų gamybą odos liaukose ir porų užsikimšimą, o tai prisideda prie giluminių spuogų formavimosi.
  2. Nesočiųjų riebalų rūgščių trūkumas. Nesubalansuotoje mityboje gali trūkti sveikų nesočiųjų riebalų rūgščių, tokių kaip omega-3 riebalų rūgštys. Šios rūgštys turi priešuždegiminį poveikį ir gali padėti mažinti odos uždegimą. Nesubalansuota mityba, kurioje trūksta šių riebalų rūgščių, gali prisidėti prie giluminių spuogų atsiradimo ir uždegimo odos giluminiuose sluoksniuose.
  3. Maisto alergijos ir netoleravimas. Kai kurie maisto produktai gali sukelti alergines reakcijas ar netoleravimą, kuris gali pasireikšti odos bėrimais ar uždegimais, įskaitant giluminius spuogus. Dažniausiai tai būna nuo pieno produktų, saldainių, glitimo arba riebalų. Kai organizmas reaguoja į alergenus ar netoleruojamus maisto produktus, tai sukelia uždegimą odos giluminiuose sluoksniuose ir prisideda prie spuogų susidarymo.
  4. Trūkstami maistiniai elementai ir vitaminai. Subalansuota mityba yra svarbi sveikatai ir odos būklei. Trūkstant tam tikrų maistinių medžiagų, tokių kaip cinkas, vitaminas A, E ir D, omega-3, oda gali tapti labiau linkusi į uždegiminius procesus, skatinančius giluminių spuogų susidarymą.
giluminiai spuogai ant nugaros
Giluminiai spuogai ant nugaros

Netinkama odos priežiūra

Netinkama odos priežiūra gali turėti įtakos giluminių spuogų atsiradimui ir jų progresavimui. Kai kurios kosmetikos sudedamosios dalys ir netinkama odos priežiūros rutina kemša odos poras, sukelia uždegimą ir padidintą riebalų gamybą, prisidedant prie giluminių spuogų formavimosi. Štai kelios priežastys, galinčios prisidėti prie giluminių spuogų atsiradimo:

  1. Komedogeninės medžiagos. Kai kurios kosmetikos sudedamosios dalys, tokios kaip mineraliniai aliejai, kokosų aliejus, avokadų aliejus ir silikonai, gali būti komedogeninės ir kimšti poras. Užsikimšusios poros skatina spuogų susidarymą ir prisideda prie giluminių spuogų susidarymo.
  2. Per stiprūs valikliai ir eksfoliantai. Agresyvūs valikliai ir eksfoliantai gali pažeisti odos apsauginį barjerą ir išsausinti odą. Tai gali paskatinti padidėjusią riebalų gamybą odos liaukose ir prisidėti prie giluminių spuogų atsiradimo.
  3. Netinkamas odos valymas. Neteisingas odos valymo metodų naudojimas gali palikti įvairių nešvarumų ant odos, kurie prisideda prie odos porų užsikimšimo. Netinkamai šalinant nešvarumus, riebalus ir negyvas odos ląsteles nuo odos, susidaro uždegiminis procesas odos giluminiuose sluoksniuose ir dėl to kyla giluminiai spuogai.
giluminiai spuogai ant smakro
Giluminiai spuogai ant smakro

Giluminių spuogų gydymo būdai

Norint išvengti giluminių spuogų, svarbu nenaudoti agresyvių produktų: venkite aštrių valiklių arba grynų alkoholių, nes tai gali dirginti odą ir pabloginti spuogų būklę. Pasirinkite švelnius valiklius su drėkikliais. Taip pat labai svarbu spuogų nespausti, nes galite sukelti infekciją ir pridaryti dar didesnės žalos odai.

Sumažinti giluminius spuogus gali padėti odos priežiūros priemonės su benzoilo peroksidu arba salicilo rūgštimi. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad šios priemonės yra gana stiprios ir gali dirginti odą, todėl geriausia jas pradėti naudoti mažesnėmis koncentracijomis.

Pasitarkite su gydytoju dermatologu. Jei giluminių spuogų problema nesumažėja arba blogėja, geriausia pasitarti su gydytoju dermatologu. Jis galės išrašyti stipresnius vaistus ir parinkti tinkamiausią gydymo būdą pagal individualią Jūsų odos būklę.

Svarbu suprasti, kad giluminių spuogų gydymas gali būti ilgalaikis procesas. Svarbu reguliariai ir atidžiai prižiūrėti odą, reguliariai lankytis pas kosmetologą veido valymo procedūroms, vengti dirginančių veiksnių ir laikytis gydytojo dermatologo rekomendacijų.

giluminiai spuogai ir gydymo būdai
Giluminiai spuogai ir jų gydymo būdai

TOP