Plaukų slinkimo priežastys ir gydymo būdai

Kodėl slenka plaukai? Plaukų slinkimo priežastys ir gydymo būdai

Žmogaus plaukai yra ne tik estetinis elementas, bet ir svarbus sveikatos bei genetikos atspindys. Nors kai kuriems žmonėms pavyksta išsaugoti pilną galvos plaukų storį visą gyvenimą, nemažai kitų žmonių susiduria su plaukų slinkimo problema.

Plaukų slinkimą gali sukelti įvairūs veiksniai – genetika, paveldimumas, gyvenimo būdas ar hormonų pusiausvyros sutrikimai. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines plaukų slinkimo priežastis ir plaukų slinkimo stabdymo būdus.

Vienas iš efektyviausių būdų stabdyti plaukų slinkimą yra PRP terapija→

Plaukų slinkimo priežastys

Plaukai gali slinkti dėl įvairių priežasčių, kurios dažnai susijusios su genetika, aplinkos veiksniais ir gyvenimo būdu. Štai keletas pagrindinių priežasčių, kodėl slenka plaukai:

 1. Genetika: Dažnai plaukų slinkimas yra genetinis bruožas. Genetika gali nulemti plaukų folikulų jautrumą dihidrotestosterono (DHT) hormonui, kuris gali sumažinti plaukų augimą ir ploninti plaukus.
 2. Amžius: Su amžiumi daugeliui žmonių plaukai pradeda slinkti natūraliai dėl hormonų pokyčių organizme ir plaukų folikulų jautrumo šiems pokyčiams.
 3. Hormoniniai pokyčiai: Tam tikri hormoniniai pokyčiai organizme, pvz., nėštumo metu, po gimdymo, dėl menopauzės, gali turėti įtakos plaukų slinkimui.
 4. Mityba: Nepilnavertė mityba ir vitaminų trūkumas gali būti susiję su plaukų slinkimu. Būtina gauti pakankamai reikalingų medžiagų, tokių kaip baltymai, geležis, cinkas ir vitaminai, kad išlaikytumėte gerą plaukų būklę.
 5. Stresas ir emocinis disbalansas: Ilgalaikis stiprus stresas gali sukelti plaukų slinkimą. Tai gali būti susiję su organizmo hormoniniu disbalansu.
 6. Ligos: Kai kurios sveikatos būklės, tokios kaip autoimuninės ligos ar skydliaukės sutrikimai, gali turėti įtakos plaukų slinkimui.
 7. Chemoterapija ir radioterapija: Kai kurie gydymo metodai vėžiui, tokie kaip chemoterapija ir radioterapija, gali pažeisti aktyvias plaukų ląsteles ir sukelti laikiną ar nuolatinį plaukų slinkimą.
 8. Prasta plaukų priežiūra: Netinkama plaukų priežiūra, tokia kaip pernelyg dažnas plaukų dažymas, plaukų formavimas karštais prietaisais ar agresyvus šukavimas, gali pabloginti plaukų būklę ir prisidėti prie plaukų slinkimo.
Plaukų slinkimas
Plaukų slinkimas

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą?

Yra įvairių metodų, kurie gali padėti sustabdyti ar bent jau sulėtinti plaukų slinkimą. Svarbu suprasti, kad veiksmingumas gali skirtis priklausomai nuo individualios plaukų būklės ir priežasčių, dėl kurių jie slenka. Prieš pradėdami bet kokias procedūras, rekomenduojama pasikonsultuoti su dermatologu ar medicinos specialistu, kuris galėtų nustatyti tinkamiausią gydymo planą jūsų individualiai situacijai. Štai keletas būdų, kurie gali padėti nuo plaukų slinkimo:

 1. Minoksidilas: Tai vienas iš populiariausių plaukų slinkimui gydyti skirtų vaistų. Minoksidilas yra prieinamas kaip vietiniai tirpalai ar putos, kurie tepami ant galvos odos. Jis gali padėti sustabdyti plaukų slinkimą ir netgi skatinti naujų plaukų augimą.
 2. Finasteridas: Tai vaistas, kuris dažniausiai naudojamas gydyti vyrų plaukų slinkimą. Jis veikia mažindamas DHT hormono gamybą, kuris gali prisidėti prie plaukų folikulų susilpnėjimo. Finasteridą reikia vartoti tik pagal gydytojo nurodymus.
 3. Plaukų mezoterapija: Tai procedūra, kurioje į odą įšvirkščiamas mišinys, turintis baltymų, vitaminų ir kitų maistinių medžiagų, kurios gali skatinti plaukų augimą ir pagerinti jų būklę.
 4. Plaukų terapijos lazeriu: Ši procedūra naudoja šviesos terapiją plaukų folikulams stimuliuoti. Manoma, kad tai gali padėti sustiprinti folikulus ir skatinti plaukų augimą.
 5. PRP terapija: Tai yra procedūra, kurioje iš jūsų pačių kraujo yra išskiriama trombocitais praturtinta plazma ir švirkščiama į galvos odą. Tai gali skatinti plaukų augimą ir pagerinti plaukų būklę.
 6. Plaukų transplantacija: Jei plaukų slinkimas yra labai ryškus ir joks konservatyvus gydymas negali padėti, galite apsvarstyti plaukų transplantacijos procedūrą. Tai chirurginis gydymo metodas, kai sveiki plaukai persodinami iš vienos vietos į kitą.
 7. Dermoskopija ir diagnozė: Rekomenduojama kreiptis į gydytoją dermatologą apžiūrai ir Jūsų individualios situacijos įvertinimui. Dermatologai gali atlikti tyrimus, tokius kaip dermatoskopija, kuri padeda įvertinti plaukų folikulų sveikatą ir galimas plaukų slinkimo priežastis.

Svarbu atsiminti, kad nėra universalaus sprendimo, kuris tinka visiems. Individualus gydymo planas turėtų būti aptartas su gydytoju dermatologu ir paremtas jūsų specifine situacija ir diagnoze, todėl visada rekomenduojama kreiptis į specialistus.

Plaukų slinkimo stabdymo būdai
Plaukų slinkimo stabdymo būdai

PRP – trombocitais praturtintos plazmos procedūra efektyviam plaukų slinkimo stabdymui

PRP terapija (plazmoliftingas) arba trombocitų plazmos terapija – tai natūralus būdas stabdyti plaukų slinkimą. Procedūros metu suleidžiama trombocitais praturtinta plazma į paciento galvos odą. Trombocitais praturtinta plazma yra natūralus jaunystės eliksyras, kuris turi didelę koncentraciją augimo faktorių, hormonų, baltymų bei vitaminų. PRP procedūra padeda stabdyti plaukų slinkimą bei stimuliuoja naujų plaukų augimą. PRP (trombocitų plazmos terapija) procedūra yra populiarus plaukų slinkimo gydymo metodas dėl kelių priežasčių:

 1. Natūralumas: PRP procedūros metu naudojama iš jūsų pačių kraujo išgauta plazma, todėl nėra jokio svetimų medžiagų ar cheminių ingredientų įvedimo. Tai natūralus būdas stimuliuoti plaukų augimą ir pagerinti jų būklę.
 2. Maža rizika: Pacientai, kurie bijo alerginių reakcijų, turėtų nesijaudinti, nes procedūrai naudojama iš jūsų pačių kraujo išgauta plazma, kas garantuoja audinių biologinį atitikimą.
 3. Plaukų augimo skatinimas: PRP terapijos esmė yra skatinti ląstelių regeneraciją ir audinių atstatymą. Tai gali padėti stiprinti plaukų folikulus ir skatinti naujų plaukų augimą.
 4. Plaukų būklės pagerinimas: Be plaukų augimo skatinimo, PRP procedūra taip pat gali pagerinti esamų plaukų būklę. Procedūra gali padėti mažinti pažeidimus ir sutrikimus plaukų struktūroje, dėl ko plaukai tampa stipresni, tankesni ir sveikesni.
 5. Galvos odos būklės gerinimas: PRP terapija gali padėti išlaikyti tinkamą drėgmės balansą galvos odoje ir plaukuose, taip pat stimuliuoti odos kraujotaką. Tai gali prisidėti prie sveikesnės galvos odos ir plaukų.
 6. Trumpa procedūra: PRP terapija dažniausiai trunka nuo 30 minučių iki valandos, o po porcedūros galima grįžti į savo įprastą veiklą be didelių apribojimų.
 7. Minimalus diskomfortas: Dauguma žmonių patiria tik minimalų diskomfortą procedūros metu.

Nepaisant šių privalumų, svarbu suprasti, kad PRP procedūra vieniems žmonėms gali būti labiau veiksminga, kitiems – mažiau, todėl rezultatai gali skirtis. Kadangi plaukų slinkimas gali turėti daug skirtingų priežasčių, būtina pasikonsultuoti su gydytoju, norint nustatyti, ar PRP terapija yra tinkamas gydymo variantas jūsų atveju.

PRP - trombocitais praturtintos plazmos procedūra plaukų slinkimo stabdymui
PRP – trombocitais praturtintos plazmos procedūra
TOP