odos problemų gydymas

Odos problemų gydymas. Kodėl tam svarbus sezoniškumas?

Išsiplėtę kapiliarai, veido rožinė, aknė, pigmentinės dėmės, randai – odos problemos, kurių gydymas BellaDerma dermatologijos klinikos gydytojai Karolinai Liubinienei – kasdienybė. Pasak gydytojos, jei susiduriate su šiomis odos problemomis ir norite jas spręsti, reikėtų pasirinkti tam tinkamą metų laiką. Kodėl odos problemų gydymui svarbus sezoniškumas ir koks gydymas yra efektyviausias, atsako gydytoja dermatovenerologė K. Liubinienė.

dermatologe-karolina-liubiniene-belladerma

Gydytoja dermatologė Karolina Liubinienė

– Kodėl odos problemų gydymui yra svarbus sezoniškumas?

– Daugeliui odos problemų spręsti yra naudojamos lazerinės procedūros, kurios šaltuoju metų laiku (rudenį, žiemą ir pavasario pradžioje) yra saugesnės, dėl minimalios saulės poveikio rizikos. Norint atlikti lazerines procedūras vasarą, reikalingas reguliarus SPF priemonių naudojimas, o tai dėl skirtingo gyvenimo būdo tinka ne visiems pacientams.  Šaltuoju metų laiku rekomenduoju atlikti veido rožinės, aknės gydymą, išsiplėtusių kapiliarų, pigmentinių dėmių, randų, strijų bei įvairių odos darinių šalinimą lazeriu, taip pat odos atjauninimo lazeriu procedūras.  Žinoma, jeigu pacientas pageidauja, visas šias procedūras galima atlikti ir vasaros metu, tačiau tokiu atveju reikalingas kruopštus apsaugos nuo saulės priemonių naudojimas.  Vieniems pacientams tai nesukelia nepatogumų, nes apsaugos nuo saulės priemonių naudojimas yra jų įprastos odos priežiūros rutinos dalis, tačiau kitiems pacientams, kurie nėra įpratę to daryti, tampa šiokiu tokiu iššūkiu. Bet kokiu atveju, norint, kad oda nesentų kuo ilgiau, apsaugą nuo saulės patartina naudoti visada, ypatingai saulėtu laikotarpiu. 

– Išsiplėtę kapiliarai. Koks gydymo būdas efektyviausias?

Raudonio šalinimas Cutera Excel V+ lazeriu - prieš ir po

Raudonio/kapiliarų šalinimas Cutera Excel V+ lazeriu – prieš ir po 1 procedūros

Vienintelis efektyvus šios problemos gydymo būdas – lazerinės procedūros. BellaDerma klinikoje, įsikūrusioje Kaune, išsiplėtusius kapiliarus šaliname pasauliniu mastu pripažintu, tiksliu ir efektyviu Cutera Excel V+ lazeriu.  Su šiuo lazeriu dirbu jau kurį laiką ir iš savo pacientų sulaukiu itin gerų atsiliepimų. Pacientai džiaugiasi, kad gydymas beveik neskausmingas, o rezultatatai pastebimi jau po 1 procedūros. Per savo darbo patirtį esu išbandžiusi ne vieną lazerį ir su šiuo pavyko pasiekti geriausių rezultatų.

– Aknė. Kaip ją išgydyti?

– Aknės gydymas – gana ilgas procesas, reikalaujantis paciento kantrybės ir pasitikėjimo gydytoju. Savo pacientams dažnai taikau kombinuotą medikamentinį ir lazerinį gydymą, taip pasiekiame geriausių rezultatų. Lazerinį aknės gydymą BellaDerma klinikoje atliekame jau minėtu Cutera Excel V+ lazeriu.  Šis lazeris mažina uždegimą, riebalinių liaukų aktyvumą, aknės bakterijos kiekį odoje, rausvas dėmeles. Žinoma, turiu paminėti, kad gydymas lazeriu tinka ne visiems, nes kiekvieno paciento atvejis individualus. Jei reikalingas postaknės randelių ir dėmelių gydymas, itin efektyvus odos šlifavimas frakciniu lazeriu, kurį taip pat turime klinikoje.

– Pigmentinės dėmės. Kaip su jomis kovoti?

– Dažniausiai pigmentinių dėmių atsiradimą lemia genetika, hormoniniai pokyčiai (nėštumas, žindymas ir kt.) ir nepakankama apsauga nuo saulės. BellaDerma klinikoje pigmentines dėmes šaliname JAV „Candela Medical“ GentleLase PRO Aleksandrito lazeriu, kuris laikomas aukso standartu pasaulinėje rinkoje.  Lazeris veikia tiksliai į pigmentą esantį odoje ir jį suskaido, tokiu būdu pašalinama pigmentinė dėmė. Jeigu norima pašalinti ne tik pigmentines dėmes, tačiau sumažinti ir veido raukšles, randus, odos poras, rekomenduoju odos atjauninimą frakciniu lazeriu.

– Veido rožinė. Ar įmanoma ją visiškai išgydyti?

Deja, veido rožinė nėra visiškai išgydoma, tačiau įvairūs gydymo metodai gali sumažinti simptomus ir padėti kontroliuoti ligos eigą. Kadangi ir pati kovoju su veido rožine, puikiai suprantu pacientus, turinčius šią odos problemą. Geriausiai kontroliuoti veido rožinę padeda kombinuotas gydymo būdas – medikamentinis gydymas, lazerinė terapija, gydytojo sudaryta odos priežiūros rutina, provokuojančių veiksnių atsisakymas.  BellaDerma klinikoje veido rožinės lazerinis gydymas atliekamas Cutera Excel V+ lazeriu, kurio efektyvumas įrodytas klinikiniais tyrimais. Šio lazerio poveikis pradžiugino jau ne vieną pacientą. Smagu iš pacientų išgirsti, kad po procedūrų jų pasitikėjimas savimi išaugo.

Gydymas Cutera Excel V+ lazeriu - prieš ir po

Kapiliarų šalinimas Cutera Excel V+ lazeriu – prieš ir po 1 procedūros

Svarbiausia – neužsiimti savigyda

Baigiant pokalbį gydytoja pasidalina svarbiausiu patarimu, susiduriantiems su odos problemomis: „Nuoširdžiai patariu prieš imantis bet kokių gydymo priemonių, pasitarti su gydytoju dermatologu. Per savo 10 metų darbo patirtį esu mačiusi įvairių atvejų, kai prisiskaitę internete įvairių patarimų pacientai sau tik pakenkia.

Kiekvieno žmogaus oda ir jos būklė yra individuali, todėl tai, kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam. Saugokite save ir savo odą“ – pataria gydytoja dermatovenerologė Karolina Liubinienė. 

TOP