šalutiniai plaukų šalinimo lazeriu poveikiai

7 šalutiniai poveikiai plaukus šalinant lazeriu

Lazerinės depiliacijos technologija yra naudojama daugiau nei 50 metų. Metams bėgant lazeriai sparčiai patobulėjo, todėl šiomis dienomis galima net neabejoti, jog tai patikimiausias ir efektyviausias plaukelių šalinimo būdas. Šią procedūrą renkasi tiek vyrai, tiek moterys, norintys idealiai švelnios odos ir nenorintys kentėti skausmingos depiliacijos vašku ar epiliatoriumi. Lazerio populiarumą lemia ne tik efektyvumas, bet ir saugumas. Plaukų šalinimas lazeriu yra saugi procedūra, tačiau tam tikrais atvejais gali tekti susidurti su šalutiniais poveikiais. Dažniausiai jie pasireiškia tuomet, kai procedūra yra atliekama neprofesionaliai. Visgi kartais kaltė ne specialisto, o tinkamai neprižiūrinčio odos paciento.

Taigi, kokie yra 7 dažniausiai pasitaikantys šalutiniai poveikiai plaukus šalinant lazeriu?

Turinys

1. Klientų didžiausia baimė – pigmentinės dėmės

Vienas baisiausių šalutinių poveikių, su kuriuo bijo susidurti klientai, yra pigmentinės dėmės. Tam tikrais atvejais jos gali atsirasti ant kūno po plaukų šalinimo lazeriu. Prieš ir po procedūros specialistai pataria vengti soliariumų bent porą savaičių, naudoti SPF apsauginį kremą. Joms atsiradus, gali būti labai sudėtinga jas pašalinti. Būtent dėl to siūloma paisyti specialistų nurodymų ir neskubėti į soliariumą po procedūros bei vengti tiesioginių saulės spindulių.

2. Stiprus deginimas ir pūslelių susidarymas

Nustebsite, tačiau pats pirmasis Aleksandrito lazeris atsirado prieš daugiau nei 50 metų. 1964 metais grožio industrija buvo sudrebinta tuomet, kai pasirodė pats pirmasis lazeris, šalinantis plaukus. Nors tuo metu jau buvo naudojami depiliaciniai kremai, elektriniai skustuvai, šis atradimas vis tiek daugeliui pasirodė įspūdingas. Visgi tenka pripažinti, jog prieš 50 metų pasirodę pirmieji Aleksandrito lazeriai buvo kur kas mažiau efektyvūs ir ne tokie saugūs. Per keliasdešimt metų plaukų šalinimas lazeriu smarkiai patobulėjo. Šiomis dienomis galime džiaugtis neskausmingomis, efektyviomis ir saugiomis plaukų šalinimo procedūromis.

3. Tam tikri kremai gali paskatinti niežėjimą

Niežulys po plaukų šalinimo lazeriu yra dažnas šalutinis poveikis. Nors neretai niežėjimas praeina per porą valandų, kai kuriais atvejais jis gali tik stiprėti. Visgi šiuo atveju reikia kaltinti ne specialistą, o patį save. Jeigu jaučiate didelį niežulį, atkreipkite dėmesį į naudojamų kremų sudėtį. Gali būti, jog jame yra medžiaga, kuri dirgina odą ir kelia niežulį. Įprastai niežėjimas turėtų praeiti per porą valandų, išskirtiniais atvejais per porą dienų.

4. Odos paraudimas – vienas dažniausių šalutinių poveikių

Jeigu po procedūros pastebėjote, jog oda yra ne tik jautri, bet ir labai paraudusi, galite nesijaudinti. Tai gana dažnas šalutinis poveikis, kuris praeina labai greitai. Jau po poros valandų oda turėtų atgauti įprastą spalvą. Sužinokite: ar plaukų šalinimas lazeriu yra veiksmingas.

Jautri sudirgusi oda

5. Skausmas po procedūros

Kiekvienas žmogus yra skirtingai jautrus skausmui. Dėl to nereikia stebėtis, jog kai kurie prieš ir po procedūros jaučia didesnį skausmą, kiti mažesnį. Procedūros metu dažniausiai jaučiamas nedidelis dilgčiojimas, kuris tikrai neprilyginamas skausmui. Visgi tam tikrais atvejais po procedūros gali atsirasti nemalonus pojūtis liečiant odą, jautrumas. Tai retas šalutinis poveikis, tačiau jam atsiradus nereikia jaudintis, nemalonūs pojūčiai praeina per parą.

6. Po procedūros gali atsirasti spuogų

Per ilgalaikę darbo praktiką pastebėjome, jog po plaukų šalinimo lazeriu gali atsirasti spuogelių. Tokiu atveju nerimauti tikrai nereikia. Tai įprasta odos reakcija į procedūrą – odos perifolikulinis patinimas. Atsiradus šiems rausviems spuogeliams, nereikia iš karto pirkti brangių kremų, kurie kovoja su akne. Po poros dienų spuogeliai turėtų išnykti patys.

Spuogai po lazerinio plaukų šalinimo

7. Nudegimai

Jeigu pasirinkote mažiau patyrusį specialistą arba nesilaikėte specialisto nurodymų ir atėjote įdegęs į procedūrą,, tuomet gali būti, jog teks susidurti su nudegimais. Atsiradus nudegimams, būtina kreiptis į gydytoją ir pradėti odos gydymą.

Pasireiškė šalutinis poveikis? Susisiekite su mūsų specialistais

Plaukų šalinimas lazeriu dažniausiai sukelia menkus šalutinius poveikius, dėl kurių nereikia nerimauti, nes po poros dienų jie visiškai nesijaučia. Visgi tam tikrais atvejais gali prireikti specialistų konsultacijos ir pagalbos. Jeigu praėjus kelioms dienoms po procedūros vis tiek jaučiate minėtus šalutinius poveikius ir jie negerėja, tuomet būtina kreiptis į specialistus. Mūsų gydytojai atliks apžiūrą ir paskirs reikiamą gydymą.