Botulino injekcijos (botoksas)

Botulino injekcijos (botoksas)

Botulino injekcija – tai saugi ir neskausminga procedūra veido mimikos raukšlėms išlyginti. Botulino toksino preparatai mažomis dozėmis plona adatėle suleidžiami į atitinkamus veido mimikos raumenis. Taip sumažinamas raumenų tonusas. Injekcijų pagalba atpalaidavus raumenis, raukšlės išsilygina savaime. Raumenų tonuso sumažėjimas gali pasitarnauti ir kaip prevencinė priemonė formuotis naujoms mimikos raukšlėms. Botulino injekcijų dėka gana ilgai galima išlaikyti jaunatvišką išvaizdą, išvengiant plastikos chirurgo skalpelio.

Kam naudojamos botulino toksino injekcijos?

Botulino toksinas medicinoje žinomas nuo dvidešimtojo amžiaus pabaigos. Jį naudoja ne tik estetinės dermatologijos specialistai. Mimikos raukšlių korekcija, kaklo odos stangrinimas, padidėjęs prakaitavimas, griežimas dantimis – tai pagrindinės problemos, kurios yra lengvai išsprendžiamos botulino pagalba. Botulino toksino preparatai naudojami ir gydymui nuo migrenos.

1. Mimikos raukšlių korekcijai

Botulino pagalba išlyginamos viršutinės veido dalies raukšlės. Tai horizontalios rūpesčio, vertikalios pykčio raukšlės ir aplink akis susidarančios žąsų kojelės. Injekcijomis atliekama ir apatinės veido dalies mimikos raukšlių korekcija, naikinant raukšles lūpų, smakro, nosies ir kaklo srityse.

2. Esencialinės hyperhidrozės (padidėjusio prakaitavimo) gydimui

Žmonėms, varginamiems gausaus prakaitavimo, botulino injekcijos yra vienas iš pažangiausių pagalbos būdų. Injekcijos atliekamos į pažastis, į delnus ar padus. Prakaitavimo sukeliamas problemas galima pamiršti 6 – 12 mėnesių. Svarbu žinoti, kad prakaitavimą gali sukelti ir įvairus sutrikimai bei ligos. Todėl gydytojo konsultacija prieš procedūrą yra būtina.

3. Bruksizmo simtomams mažinti

Botulino toksino injekcijos naudojamos odontologijoje bruksizmo (griežimo dantimis, arba per stipraus dantų sukandimo) gydimui. Preparatas yra suleidžiamas į kramtomuosius raumenis. Taip sustabdomas dantų dilimas bei nuolatinės veido ir galvos raumenų įtampos sukelti skausmai.

Botulino injekcija: prieš ir po

Botulino injekcija: prieš ir po

Prieš procedūra rekomenduojama

Prieš procedūrą rekomenduojama nevartoti alkoholio bei kraują skystinančių vaistų. Taip ženkliai sumažėja kraujosruvų susidarymo tikimybė injekcijų vietose. Jei žmogus yra sveikas, jokio kito pasiruošimo ši procedūra nereikalauja.

Tačiau informuokite gydytoją, jei sergate kokia nors liga, jums buvo atlikta operacija arba jos laukiate, jei jums dažnai pasireiškia alerginės reakcijos, vartojate vaistus, laukiatės kūdikio ar maitinate krūtimi. Bus saugiau, jei jūsų būklę įvertins medicininį išsilavinimą įgijęs specialistas.

Po procedūros nerekomenduojama

Atlikus procedūrą, į normalų gyvenimą galėsite grįžti iškart išėję iš gydytojo kabineto. Tereikės šiek tiek sulėtinti tempą ir save pagloboti. Po botulino injekcijos patariama vengti veiklos, kuri gali suaktyvinti kraujotaką, nes gali sumažėti pageidaujamas poveikis, preparatui pasiskirsčius toliau tikslinės suleidimo vietos. Pirmas valandas po injekcijos vertėtų išbūti nepalenkus galvos. Bent keletą dienų reikėtų nedirbti sunkaus fizinio darbo, nesportuoti, nevartoti alkoholinių gėrimų. Patariama vengti aukštos aplinkos temperatūros. Geriau atidėti kaitinimąsi pirtyje, saunoje ar maudynes po karštu dušu. Degintis saulėje ar lankytis soliariume taip pat nerekomenduojama. Kai kurie vaistai gali susilpninti botulino toksino veikimą. Todėl būtinai pasitarkite su gydytoju dėl jų vartojimo po procedūros.

Kaip atliekama procedūra?

Prieš atliekant procedūrą yra surenkama paciento anamnezė, įvertinama mimikos raumenų būklė, raukšlių pobūdis ir charakteristika. Tuomet specialistas sudaro gydymo planą – numato reikiamą injekcijų skaičių, suleidimo vietas ir preparato dozes. Botulinas leidžiamas plona trumpa adata į poodinį sluoksnį ar raumenis nedideliame gylyje. Suleidžiami labai maži preparato kiekiai, todėl injekcijos į veidą nėra skausmingos. Retais atvejais, kai reikia atlikti daugiau injekcijų, gali būti naudojamas vietinis nuskausminimas.

Amžius - riba. Kada pradėti naudoti botulino injekcijas?

Dažnai manoma, kad botulino naudojimas aktualus tik brandaus amžiaus žmonėms. Bet sieti botulino naudojimą su kliento amžiumi ne visai teisinga. Juk odos būklė priklauso ne tik nuo metų skaičiaus, bet ir nuo genų, odos priežiūros arba nepriežiūros, aplinkos poveikio.

Pažymėtina, kad botulino injekcijos ne tik koreguoja esamas raukšles, bet ir padeda pirmųjų raukšlių profilaktikai. Todėl jei veide matomos mimikos raukšlės jums jau kelia diskomfortą, pirmiausia pasikonsultuokite su  estetinės medicinos gydytoju.

Žinoma, vyresniems nei 65 metų pacientams botulino toksino injekcijos neberekomenduojamos. Tuomet specialistai siūlo kitas procedūras, padedančias atrodyti puikiai kad ir kiek žmogui metų.

Kiek laiko trunka poveikis?

Injekcijų poveikis pasireiškia per savaitę. Nervinio impulso perdavimas, dėl kurio raumuo susitraukia, nuslopsta palaipsniui. Smulkios raukšlelės visiškai išnyksta, o gilios tampa ne tokios ryškios. Belieka mėgautis lygia oda. Maksimalus poveikis stebimas po dviejų savaičių ir išlieka nuo 4 iki 6 mėnesių. Tačiau poveikio trukmė – labai individualus dalykas. Rezultatai gali džiuginti ir 10 mėnesių ar net metus. Poveikiui baigiantis ima matytis buvusios raukšlės, bet jos netampa gilesnės.

Kaip dažnai galima leisti botulino injekcijas?

Norint ilgą laiką išlaikyti lygios odos efektą, botulino toksino injekcijas reikia kartoti. Botuliną leidžiant ilgą laiką, ilgėja ir jo poveikio trukmė, todėl mažėja reikiamų procedūrų skaičius. Tuo tarpu raukšlių gylis nedidėja visą laiką, kol atliekamos injekcijos.

Svarbu žinoti, jog vaisto nerekomenduojama leisti anksčiau nei po 3 - 4 mėnesių po botokso injekcijos.

Ar procedūra yra saugi?

Botulino toksinas estetinėje medicinoje pradėtas naudoti 1987 metais. Tai pats populiariausias nechirurginis raukšlių gydymo būdas pasaulyje. Veikliosios medžiagos kiekis preparato tirpale yra labai mažas. Jis veikia tik lokaliai, injekcijos vietoje, todėl bendro sisteminio poveikio organizmui nedaro. Bet to, botulino toksinas iš organizmo pasišalina natūraliai. Jei procedūrą atlieka sertifikuotas gydytojas specialistas, kuris žino ko, kur ir kiek reikia suleisti, galite jaustis visiškai saugūs. Ir, žinoma, nevertėtų pamiršti laikytis elgesio rekomendacijų prieš procedūrą bei po jos.

Kada procedūros atlikti nereikėtų?

Botulino toksino injekcijos yra leidžiamos naudoti visame pasaulyje. Tai veiksmingos ir aprobuotos medicininės procedūros.

Tačiau  yra tam tikrų absoliučių kontraindikacijų, kai šių procedūrų atlikti negalima. Tai ligos, kurias lemia sutrikęs nervinio impulso perdavimas, hemofilija, lokalūs uždegimai. Procedūros nerekomenduojama atlikti nėštumo metu ar žindymo metu.  Esant padidėjusiam jautrumui preparatų sudedamosioms dalims ir pasireiškus alerginės reakcijoms, procedūrų tęsti nerekomenduojama. Santykinėmis kontraindikacijomis yra laikoma tam tikrų vaistų vartojimas, paūmėjusios somatinės ligos.

Paprasčiausias būdas įsitikinti ar procedūra saugi ir tinkama būtent jums, užsirašytu estetinės medicinos specialisto konsultacijai.

Kokia būna odos būklė po botulino toksino injekcijos?

Botulino toksino injekcija – greita ir neskausminga procedūra, po kurios galite grįžti į jums įprastą gyvenimą. Iš karto po injekcijos gali atsirasti patinimas ar paraudimas dūrio vietoje.  Retais atvejais gali susiformuoti mėlynės. Tačiau jau po poros dienų oda pastebimai keičiasi. Smulkios raukšlelės išnyksta, veidas tampa vis labiau lygus. Po poros savaičių galite džiaugtis pastebimai atjaunėjusia veido oda.

Kokie galimi šalutiniai poveikiai?

Šalutiniai procedūros poveikiai stebimi gana retai. Galite jausti galvos skausmą, maudimą injekcijų vietose. Tačiau šie pojūčiai yra neintensyvūs ir laikini. Pasireiškę pirmą procedūros dieną jie greitai praeina. Savo grožį ir kartu sveikatą verta patikėti tik gydytojams profesionalams. Specialistams, išmanantiems anatomiją ir fiziologiją, veido audinių sandarą ir kraujagyslių tinklo subtilybes.

Kaip išsirinkti profesionalų gydytoją?

Jei jaučiate, kad jūsų veidui reikalinga raukšlių korekcija, konsultacijas ir procedūras su minimalia rizika atliks tik licencijuota klinika. Tik dermatologijos ir plastikos specialistai gydytojai gali atsakyti į klausimą, kokios procedūros ir kokie preaparatai jums iš tiesų reikalingi. Kreipkitės į mūsų kliniką, kurią rasite Kaune bei Šiauliuose.

BellaDerma komanda - Ramunė Petrosian, Indrė Domarkaitė-Jakovlevė ir Rasa Mačiulienė

Kada vertėtų pasirinkti botulino, o kada hialurono injekcijas?

Tiek botulino, tiek hialurono injekcijos skirtos susidariusių raukšlių mažinimui bei jų prevencijai. Tačiau šių preparatų veikimo principas skiriasi. Botulinas leidžiamas mažomis dozėmis tiesiai į raumenį ar po oda ir atpalaiduoja būtent tas lokalias vietas. Raumenys nebesusitraukinėja ir raukšlės išsilygina. Rezultatas greitas ir labai akivaizdus. Botulinas skirtas ir prakaitavimui mažinti.

Hialurono rūgštis – natūraliai organizme susidaranti medžiaga. Tačiau metams bėgant žmogaus organizmas jos pagamina vis mažiau. Tuomet oda praranda drėgmę, suglemba, ima ryškėti raukšlės. Hialurono injekcijų metu leidžiami hialurono užpildai tolygiai pasiskirsto po odą. Jie užpildo raukšleles iš vidaus, taip kompensuodami hialurono rūgšties stygių. Odoje suaktyvinami atsinaujinimo procesai. Hialurono rūgštis taip pat naudojama lūpoms putlinti bei veido kontūrams koreguoti.

Kurį preparatą reikėtų rinktis priklauso nuo norimos koreguoti vietos bei pageidaujamo rezultato. Tad tinkamiausią medicininę procedūrą gali parinkti tik gydytojas specialistas.

Nuo ko priklauso botokso injekcijos kaina?

Botokso injekcijos kaina priklauso nuo preaparato kiekio ir injekcijų skaičiaus.

Dažnai pasitaikantys mitai

Dažnas baiminasi, jog botulino injekcijos veidą pavers panašų į kaukę. Tai bene populiariausias šias procedūras lydintis mitas. Parinkus tikslią vaisto dozę, jūsų išvaizda bus ir jaunatviška ir natūraliai atspindės jūsų emocijas. Klaidingai manoma, jog tokias grožio procedūras reikia atlikti kai raukšlės ryškios ir gilios. Geriausio rezultato galima tikėtis, jei imsitės veiksmų atsiradus pirmosioms raukšlėms. Tuomet botulinas suveiks ir kaip prevencinė priemonė.

Netiesa ir tai, jog nuolat leidžiantis botulino preparatus prie jų priprantama. Vis tik, tai yra sertifikuotas vaistas, veikiantis tik lokaliai ir laikinai. Todėl priprasite nebent atrodyti puikiai.

tiesų pavojingas mitas, kad procedūrą gali atlikti bet kuris grožio specialistas. Tik kvalifikuotas gydytojas gali įvertinti jūsų būklę, parinkti tikslų vaistų kiekį ir saugiai atlikti injekciją. Rūpinkitės savimi ir nepatikėkite savo sveikatos bet kam.

Turite klausimų ar norite registruotis procedūrai internetu?

Kad galėtume pasidalinti klinikos naujienomis, pranešti apie naujas paslaugas ir vykdomas akcijas mes norėtume su Jumis susisiekti elektroniniu paštu, SMS žinute arba skambučiu. Jūs galėsite atsisakyti šių naujienų bet kada ateityje. Mes ypatingai saugome savo klientų duomenų privatumą ir niekada jų neperduodame trečiosioms šalims. Detalesnė informacija apie duomenų privatumą yra pateikiama Privatumo Politikoje.

TOP